Pomysł na podróż

Nasze propozycje na 12 miesięcy w roku

CAMPER

Nasz kamper bez względu na porę roku zaoferuje Wam wspaniałe warunki mieszkalne, zarówno w formie stacjonowania „na dziko”, jak i w warunkach kempingowych. Możecie podróżować nim także w zimie, ponieważ ogrzewanie postojowe otuli Was ciepłem w przytulnym wnętrzu Grand Californii po całym dniu szusowania na nartach np. w malowniczych Alpach.

Styczeń: Włochy

Klimatyczne miasteczka, przepyszna kuchnia, temperamentni mieszkańcy i piękne krajobrazy – nie tylko morza, jeziora i toskańskie winnice, ale też imponujące Alpy i Dolomity pełne stoków i tras narciarskich. To wszystko sprawia, że jeśli szukamy miejsca na narty to piękna Italia będzie idealnym wyborem.

Luty: Francja

Francja słynie nie tylko z nieskazitelnego, białego puchu, ale też wysoko położonych kurortów. Łącznie we Francji znajduje się niemal 400 ośrodków narciarskich, z czego wiele znajduje się na wysokości powyżej 3 000 m n.p.m., co gwarantuje szusującym wspaniałe warunki do jazdy oraz niezapomniane widoki!

Marzec: Austria

Ośrodki narciarskie w Austrii zachęcają odpowiednimi cenami w stosunku do jakości usług. Koszty karnetów, szkółek narciarskich, a także samego pobytu poza stokiem, są zdecydowanie niższe niż w innych krajach Europy, dlatego właśnie ten kierunek jest tak często wybierany przez narciarzy w zimie.

Kwiecień: Hiszpania

W Hiszpanii Wielki Tydzień zazwyczaj przypada na kwiecień. Na kilka dni ulice wypełniają się budzącymi emocje procesjami, religijnym śpiewem flamenco i tradycyjnymi wizerunkami świętych. W każdym regionie Hiszpanii Wielki Tydzień obchodzony jest na swój własny sposób i w wyjątkowej atmosferze.

Maj: Grecja

Ten południowoeuropejski kraj leży dosyć blisko, a co za tym idzie – nie zmęczymy się podróżą i będziemy mieć więcej czasu na spokojny wypoczynek. Grecja leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który jest dosyć charakterystyczny – panują tu długie lata i dosyć krótkie i łagodne zimy

Czerwiec: Chorwacja

Latem pogoda w Chorwacji jest bardzo upalna, zwłaszcza na obszarach niżej położonych – bywają bardzo wysokie temperatury (sięgające nawet 40°C). Optymalnym okresem wydaje się czerwiec, kiedy temperatura nie przekracza 30°C. Ceny są wtedy znacznie niższe niż w sezonie, a liczba turystów o wiele mniejsza.

Lipiec: Wybrzeże Bałtyckie

Polskie wybrzeże Bałtyku ma aż 510 km długości, a jego największą dumą są piękne, szerokie, piaszczyste i naturalne plaże. Na szczęście ciągle są tu miejsca, w których zamiast stali i betonu znajdziemy wydmy i sosnowe lasy. Polskie wybrzeże jest scenerią nieustającej walki dwóch żywiołów: ziemi i wody, dlatego nie brakuje tu też urwistych klifów, takich jak na wyspie Wolin czy w Gdyni Orłowie.

Sierpień: Mazury

Gdzie pojechać na Mazury, by ominąć tłumy żeglarzy i turystów? Pojezierze Iławskie będzie idealnym rozwiązaniem. Park Krajobrazowy ma 20 tysięcy ha powierzchni, a mieszka tam niecałe 1,5 tysiąca mieszkańców. To prawdziwy raj, dla tych, którzy szukają kontaktu z naturą. Na jego terenie utworzono trzy rezerwaty przyrody, dające schronienie ponad 180 gatunkom zwierząt.

Wrzesień: Bieszczady

Złota polska jesień kojarzy nam się z festiwalem kolorów, gdzie dominują odcienie żółci, rudego, brązów czy czerwieni. Takie widoki okraszone delikatnym słońcem zachęcają nas do spacerów i wędrówek po Bieszczadach. Zamglone szczyty górskie przyciągają co roku rzesze turystów. Bieszczady w okresie jesiennym wyglądają niezwykle, mieniąc się całą paletą barw.

Październik: Norwegia

Norwegia jest położona w Europie północnej, na zachodnich terenach półwyspu Skandynawskiego i przyległych do niego wyspach. Ten chłodny kraj przyciąga turystów przede wszystkim dziewiczą przyrodą – lodowcami, fiordami, dolinami, wodospadami, jeziorami i wieloma innymi. Zorza polarna i białe noce również są ciekawymi obiektami dla gości Norwegii.

Listopad: Sudety

Góry Sowie w Sudetach to wspaniałe miejsce na jesienną wycieczkę, połączoną ze zwiedzaniem. Szczególnie warto odwiedzić Twierdzę Kłodzko, Zamek Książ i Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Park Narodowy Gór Stołowych zachwyci każdego. Nie przypadkiem to tu kręcono bajkowe sceny „Opowieści z Narni”. Polecamy labirynt „Błędne Skały” i zwiedzanie pobliskiej Kudowy Zdrój.

Grudzień: Szwajcaria

Zerwij ze stereotypem, że na wypoczynek w Szwajcarii mogą sobie pozwolić jedynie najzamożniejsi. W Zermatt ceny wcale znacząco nie odbiegają od tych w kurortach włoskich czy francuskich. Zermatt jest szczególnie ceniony za przepiękne widoki, doskonałe warunki na trasach, a także za ich mnogość dla średnio zaawansowanych. Czerwone trasy stanowią aż 60% wszystkich tras!